• facebook
 • rss
 • Mieszkańcy są za

  Łukasz Czechyra

  dodane 07.06.2017 12:16

  Raport na temat Olsztyńskiego Roweru Miejskiego.

  Stowarzyszenie Wizja Lokalna opublikowało raport z badań przeprowadzonych wśród mieszkańców Olsztyna. Badania trwały od stycznia do kwietnia, wzięło w nich udział ponad 1,2 tys. osób. Wśród pytań pojawiały się te o znajomość funkcjonowania całodobowych i samoobsługowych stacji rowerów miejskich, wcześniejszego korzystanie z rowerów miejskich oraz oczekiwania wobec wprowadzenia takiego systemu w Olsztynie.

  - Większość przebadanych przez nas osób z rowerów publicznych już wcześniej korzystała w innych miastach. Mieszkańcy bardzo słusznie tego typu rozwiązanie utożsamiają z poszerzeniem oferty komunikacyjnej, w mniejszym stopniu turystycznej. Od systemu oczekują niezawodności, prostoty, przemyślanego rozłożenia stacji i konkurencyjnych, choć nie rażąco niskich cen, a także wprowadzenia w najbliższej przyszłości - zauważają Paweł Klonowski i Rafał Ostoja-Lniski, autorzy raportu.

  Wśród licznych pytań ankietowani bardzo pozytywnie wypowiadali się na temat wprowadzenia w Olsztynie systemu rowerów miejskich. Aż 95 proc. wskazało, że Olsztyński Rower Miejski byłby atrakcyjnym uzupełnieniem oferty olsztyńskiej komunikacji. Z kolei na pytanie „Jak często korzystałby Pan/korzystałaby Pani z systemu ORM” ankietowani najczęściej wybierali odpowiedź „kilka razy w tygodniu” - 47 proc. Następnie „kilka razy w miesiącu” - 27 proc., „codziennie” - 11 proc., „kilka razy w roku” - 9 proc. i inne - 6 proc..

  Oprócz miarodajnych wyników zyskaliśmy więc silny mandat do ubiegania się o wprowadzenie tego rozwiązania, który wykorzystamy w rozmowach z prezydentem i radnymi - twierdzą Paweł Klonowski i Rafał Ostoja-Lniski.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół