• facebook
 • rss
 • Nasze zadania wyznaczają wierni

  Łukasz Czechyra

  dodane 26.06.2017 15:36

  Ks. kan. dr Hubert Tryk nowym rektorem WSD MW Hosianum.

  - Zadania, jakie stoją przed rektorem określają przede wszystkim wierni, sytuacja naszego Kościoła warmińskiego. Myślę, że to, czego oczekują od nas wierni, to przede wszystkim to, żebyśmy z nimi byli, potrafili ich pokochać miłością ofiarną, która w pierwszym rzędzie wymaga właśnie obecności, towarzyszenia - mówi ks. Tryk.

  - Oczekiwania zawsze wynikają z potrzeb, musimy odpowiadać na potrzeby ludu Bożego. Takie też zadania stoją przed rektorem. Cały czas w sercu mamy wezwanie papieża Benedykta XVI, który podczas pielgrzymki do Polski mówił, że kapłani mają być przede wszystkim specjalistami od życia duchowego - zauważa abp Józef Górzyński.

  Pożegnanie rektora ks. kan. dr Pawła Rabczyńskiego oraz wręczenie nominacji ks. Trykowi odbyło się w Wyższym Seminarium Duchownym Metropolii Warmińskiej „Hosianum” w Olsztynie.

  Wszystko rozpoczęło się od wspólnej modlitwy. Po wręczeniu nominacji alumni z Hosianum podziękowali ks. Rabczyńskeigo za jego posługę, powitali również nowego rektora.

  Ks. Tryk podziękował za przyjęcie i okazane mu zaufanie. - Proszę was wszystkich o wsparcie modlitewne - powiedział rektor-nominat.

  Ks. Hubert Tryk urodził się 1 grudnia 1977 roku. Święcenia kapłańskie przyjął 25 maja 2002 roku. Studiował teologię pastoralną na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Był wikariuszem w parafii Miłosierdzia Bożego w Olsztynie, prefektem WSD MW Hosianum. Przez ostatnie trzy lata był proboszczem parafii św. Anny w Olsztynie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół