• facebook
 • rss
 • Modlitwa non stop

  Łukasz Czechyra

  dodane 29.07.2017 21:19

  W Lidzbarku Warmińskim trwało uwielbienie Pana Boga przez całą dobę.

  Uwielbienie 24h - wydarzenie niezwykłe - odbyło się w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła, a inicjatywa wyszła od wspólnoty Ikona Trójcy Świętej. - Modlitwa uwielbienia jest wspaniała w swojej bezinteresowności. Modlitwa prośby czy nawet dziękczynienia niesie w sobie jakąś interesowność, gdyż prosimy o coś lub dziękujemy za coś. Modlitwa uwielbienia jest w zasadzie stylem życia - żyć w uwielbieniu Pana Boga w każdym czasie, pomimo wszystkich trudności czy problemów, jakie napotykamy - zaznacza ks. Karol Krukowski.

  I tak od piątkowego wieczoru przez 24h trwała w kościele nieustanna modlitwa - w ciszy, różańcowa, modlitwa śpiewem, tańcem... na różne sposoby, ale przez cały czas w świątyni trwało uwielbienie Pana Boga.

  Uwielbienie zakończyło się Wieczorem Chwały, prowadzonym przez Marcina Zielińskiego ze Wspólnoty Uwielbienia Głos Pana ze Skierniewic. - Modlimy się dziś o Ducha Świętego, o odwagę. Byśmy nie byli już tymi, którzy do Kościoła przychodzą tylko po to, by brać, ale byśmy byli także dawcami. Bo o to chodzi w naszym chrześcijaństwie, abyśmy wrócili do domu, na uczelnie, do pracy, przyjaciół, gdziekolwiek będziemy - i byśmy tę rzeczywistość przemieniali - mówił Marcin Zieliński. - Dokonywać tego można nie swoją własną siłą - bo to nie jest niemożliwe - ale mocą Ducha Świętego. Kiedy napełnia nas Jego moc,stajemy się świadkami. A nie ma większej radości, niż mówić innym o Bogu i świadczyć o tym swoim życiem - przekonywał M. Zieliński.

  W niedzielę, 30 lipca dalszy ciąg modlitewnego spotkania w Lidzbarku: o godz. odbędzie się uroczysta Msza św., a po niej pod Wysoką Bramą - koncert Wyrwanych z Niewoli oraz konferencja Marcina Zielińskiego.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół