• facebook
 • rss
 • Będę tu wracała

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 10.09.2017 10:05

  Błonia gietrzwałdzkie wypełniają się wiernymi. Obecnie trwa modlitwa różańcowa, prowadzona przez organizatorów akcji Różaniec do Granic. Do konfesjonałów ustawionych wzdłuż drogi krzyżowej tworzą się długie kolejki.

  - Co czuje duszpasterz, który widzi tysiące wiernych gromadzących się na modlitwie? Po prostu radość - mówi abp Józef Górzyński. - Staramy się przygotować tę modlitwę tak, aby była ona głęboko przeżyta, żeby to doświadczenie duchowe było przeniesione do miejsc, środowisk rodzinnych, do pracy, gdzie wracają pielgrzymi. To echo, którym słowa Matki Bożej powinny odbijać się w sercach wszystkich Polaków - mówi metropolita warmiński.

  - Przyjechałam z pielgrzymką z Tarnowa. Nie mogło mnie tu zabraknąć. To wyjątkowe miejsce, które Matka Boża dotknęła. Jestem wzruszona. To radosne spotkanie, trochę wychowawcze, bo do Matki. Bardzo łączę przesłanie Maryi z Fatimą, ciągle aktualne - mówi Anna.

  - Pierwszy raz byłam tu w marcu. To tak cudowne miejsce, że obiecałam sobie, że tu wrócę. Wizyta u Maryi zmieniła zupełnie moje życie. Jestem nie tą osobą. Muszę  podziękować za to, co otrzymałam. Pan Jezus mówił, że nie wolno żyć w upadku. Tu się podniosłam, odżyłam duchowo i tu będę wracała, dopóki będę mogła - mówi Krystyna.

  O 10.30 wyruszy procesja z bazyliki z kopią obrazu Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. O 11.00 na gietrzwałdzkich błoniach rozpocznie się uroczysta Msz św., której będzie przewodniczyć prymas Polski abp. Wojciech Polak.

  Czytaj także:

  Odwiedźcie też nasz specjalny okolicznościowy serwis.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół