• facebook
 • rss
 • Bóg widzi inaczej

  Łukasz Czechyra

  dodane 24.09.2017 14:22

  To nie Bóg ma wypełniać moją wolę, ale ja Jego - mówił w Brąswałdzie abp Górzyński.

  Metropolita warmiński abp Józef Górzyński wizytował parafię św. Katarzyny w Brąswałdzie, udzielił sakramentu Bierzmowania młodzieży i głosił homilię podczas Mszy św.

  - Na podstawie dzisiejszych czytań widzimy jak ludzie reagują na wolę Boga. Kiedy mówimy czy myślimy o samej idei, że Bóg widzi inaczej niż człowiek to jest to dla nas oczywiste. Ale w konkretnej sytuacji może to nawet irytować, jak robotników w winnicy, którzy postrzegają to jako niesprawiedliwość, a nawet wszystko dokładnie argumentują. Człowiek postrzega świat po swojemu: dostrzega tylko to, co potrafi, a to przecież nie wszystko - tłumaczył metropolita.

  Przypomniał zebranym, że wszystko widzi i rozumie jedynie Pan Bóg. - Konieczne jest spojrzenie oczyma Boga. My, chrześcijanie, mamy tę możliwość, ponieważ Bóg nam swoją wolę objawia. Wolę Pana trzeba poznać, przyjąć ją i wypełniać - taka jest droga chrześcijanina - mówił abp Górzyński.

  - W praktyce to nie jest takie proste, pojawiają się trudności, pytania czy dam radę? Bóg jest Bogiem z nami, jest naszą mocą, nie tylko pomocą, ale właśnie mocą, dzięki, której możemy pełnić wolę Bożą. Dlatego tak istotna jest Msza św. w życiu każdego z nas - słuchamy Słowa Bożego czyli poznajemy wolę Boga, a potem daje nam siebie czyli moc, dzięki której możemy wypełniać to, co usłyszeliśmy i podjęliśmy. Jeszcze raz podkreślam - taka jest droga prawdziwego chrześcijanina: poznać i wypełnić wolę Boga, dzięki Jego mocy. A do tego potrzebna jest Msza św. - mówił abp Górzyński.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół