• facebook
 • rss
 • Wszystko postawił na Maryję

  Łukasz Czechyra

  dodane 06.10.2017 20:26

  - Życie i posługiwanie kard. Stefana Wyszyńskiego świadczy o tym, że był wielkim czcicielem Matki Bożej - podkreśla ks. Krzysztof Wareda MIC.

  W Sanktuarium Matki Bożej Pokoju w Stoczku Klasztornym rozpoczęły się Dni Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Jana Pawła II. Uroczystości obchodzone są od 2001 roku na lotnisku w Kętrzynie-Wilamowo oraz właśnie w Stoczku Klasztornym. To w Stoczku Prymas Tysiąclecia był więziony od października 1953 do października 1954 roku. Wtedy to został przetransportowany do kolejnego miejsca internowania - Prudnika.

  - Dni Pamięci to wspaniała okazja do przypomnienia nam wszystkim postaci i nauczania Prymasa Tysiąclecia. Szczególnie młode pokolenie powinno dobrze poznać kard. Stefana Wyszyńskiego, jego wielkie zasługi dla Kościoła i naszego narodu - zauważa ks. Wojciech Sokołowski MIC.

  Uroczystości w Stoczku rozpoczęły się od modlitwy różańcowej i Mszy św., której przewodniczył ks. Krzysztof Wereda MIC. W homilii przypomniał, że rok 2017 jest Rokiem Maryjnym ze względu na jubileusze 100. rocznicy objawień w Fatimie, 140. rocznicy objawień w Gietrzwałdzie i 300. rocznicy koronacji obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej.

  - Dzień kard. Wyszyńskiego był wypełniony modlitwą i pracą. Był wielkim czcicielem Matki Bożej - o tym świadczy całe jego życie i posługiwanie, wszystko postawił na Maryję - mówił w homilii ks. Wareda.

  Po Eucharystii uczestnicy uroczystości przeszli do Kalwarii Prymasa w ogrodzie klasztornym, gdzie ustawili znicze oraz modlili się o rychłą beatyfikację sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół