• facebook
 • rss
 • Mentalność wędkarza

  Łukasz Czechyra

  dodane 11.10.2017 21:06

  W Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie odbyła się inauguracja Akademii Przyszłości.

  Akademia Przyszłości to drugi obok Szlachetnej Paczki projekt Stowarzyszenia Wiosna. Akademia skupia zdolne dzieci, nad którymi osobiście czuwa jeden tutor - jego zadaniem jest motywacja, stawianie kolejnych wyzwań, pokazywanie, że w każdej sytuacji można wygrać swoje życie. Jak mówi ks. Jacek Stryczek, prezes stowarzyszenia i pomysłodawca Akademii zadaniem tutora jest wypracowanie w dziecku mentalności wędkarza. - Jeśli ktoś nie ma mentalności wędkarza i dostanie wędkę, to ją sprzeda i kupi ryby. A nam zależy na tym, by dzieci miały w sobie mentalność wędkarza, który nawet jak nie ma wędki, to potrafi sobie ją zrobić z kija i zacznie łowić ryby. Naszym celem jest to, aby dzieci radziły sobie w życiu. Najpierw w szkole, ale potem w życiu - tłumaczy ks. Stryczek.

  W tym roku po raz pierwszy w województwie warmińsko-mazurskim Akademia Przyszłości startuje w Ełku - tam będzie się uczyć 10 dzieci, w Olsztynie 40.

  - Dzieci na start dostają wyprawkę razem z indeksem sukcesów, gdzie będą wpisywać swoje osiągnięcia. Naszym głównym celem jest to, żeby przez pracę z dzieckiem, budowanie relacji, stawianie mu wyzwań, po prostu bycie z nim wykształcić mentalność wędkarza czyli przekonanie, że umie i potrafi naprawdę wiele - tłumaczy Kamil Złotowski, koordynator wojewódzki Akademii Przyszłości.

  - To są fantastyczne dzieciaki, pełne życia, energii i chęci do nauki. Tylko może gdzieś tam się trochę pogubiły, ktoś w nie do końca uwierzył, albo po prostu poświęcił im zbyt mało czasu. Praca z nimi daje mi ogromną satysfakcję - podkreśla Magdalena Murtaś, wolontariuszka AP.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół