Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Jak się wabi jelenia?

25 zawodników z całego kraju wzięło udział w VI Warmińskim Konkursie Wabienia Jeleni, który zorganizowało Nadleśnictwo Nowe Ramuki.

Zawody te są jedną z najbardziej oryginalnych imprez w naszym regionie. Polegają na tym, że każdy z zawodników podchodzi do ukrytego za ścianą lasu mikrofonu i musi jak najwierniej naśladować pięć głosów wydawanych przez jelenie podczas rykowiska, jako że wrzesień jest właśnie miesiącem rykowiska jeleni. Zawodnicy używają do wabienia rozmaitych narzędzi, tzw. wabików. Jedni korzystają z muszli Trytona, czyli egzotycznego ślimaka morskiego, inni używają teleskopowych tub czy łodygi słonecznika.

Jury, siedzące na specjalnych ambonach uznało, że jelenie najlepiej wabił Wojciech Tarkowski z koła łowieckiego Jenot w Jedwabnie. Na podium stanęli także Jan Szkiłądź z nadleśnictwa Nowe Ramuki, a także Dariusz Gajcy z nadleśnictwa Miłomłyn.  Warmiński Konkurs Wabienia Jeleni nosi imię Tadeusza Madeja, nadleśniczego Nadleśnictwa Nowe Ramuki, który 20 lat temu zginął tragicznie podczas polowania.

« 1 »
oceń artykuł
TAGI:

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma