Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Czas świadków

Na Warmii rozpoczęła się inicjatywa duszpasterska, która jest unikalna w skali całej Polski. W ramach przygotowania do peregrynacji kopii obrazu Matki Bożej Miłosierdzia w każdej parafii przeprowadzone zostaną rekolekcje ewangelizacyjne.

Cztery parafie przeżyły je w ostatnim czasie. 20 grup ewangelizacyjnych będzie posługiwać do 2015 roku. Wśród narzekań na zanik religijności Polaków, sekularyzację i odchodzenie od Kościoła jest to przykład, że nie trzeba biadolić, ale brać się do roboty. Wiara to bowiem także zaangażowanie, współpraca z łaską. Miałem okazję rozmawiać ostatnio z jedną z uczestniczek rekolekcji. Jest pracownicą jednej z większych firm w Olsztynie. Poukładała sobie zajęcia tak, aby wziąć udział we wszystkich spotkaniach. W drugim dniu miała spotkanie  z  klientem, które się przedłużyło. W pewnym momencie powiedziała: „Przepraszam, ale musimy kończyć, gdyż jadę na rekolekcje”. Powiedziała to w obecności swojej przełożonej. Nastała cisza, a potem klient spytał: „Co to za rekolekcje?”. Streściła więc usłyszane dotąd nauki. Zainteresowanie obecnych na spotkaniu było duże. Wywiązała się dyskusja, a moja znajoma dotarła na czas do kościoła. Często jest tak, że strach paraliżuje ludzi, utrudnia wypowiadanie ważnych słów, rodzi obawę, pytanie: „Czy na pewno wypada?”. Gdyby tak myśleli Apostołowie, Ewangelia nie zostałaby przekazana innym. Na Warmii i Mazurach rozpoczął się czas odważnych chrześcijan, czas świadectwa i zachwytu swoją wiarą. Oby jak najwięcej ludzi dało się ponieść tej chwili.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma