Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Dobre, bo z Warmii

Kolejny kiermasz tradycyjnej żywności w ramach sieci "Dziedzictwo Kulinarne Warmii Mazur i Powiśla" odbył się na Starym Mieście w Olsztynie.

Pod Wysoką Bramą w Olsztynie kilkunastu producentów ustawiło swoje stragany z regionalnymi przysmakami. Pojawiły się wędliny, ryby, pieczywo, ciasta, miody i inne specjały, z których słynie nasz region. Kiermasze tradycyjnej żywności to cykliczne wydarzenie organizowane przez Urząd Marszałkowski, który jest właścicielem znaku „Dziedzictwo Kulinarne Warmii, Mazur i Powiśla”.

Sieć Dziedzictwo Kulinarne Warmii, Mazur i Powiśla zrzesza 130 przedsiębiorców – rolników, piekarzy, przetwórców, restauratorów, którzy oferują w sprzedaży regionalne produkty. Głównym kryterium otrzymania znaku towarowego „Dziedzictwo Kulinarne Warmii, Mazur i Powiśla” jest korzystanie z lokalnych surowców w produkcji żywności i potraw, kultywowanie tradycji kulinarnych, promocja kulinarnego dziedzictwa regionu.

Kolejne kiermasze w Olsztynie odbędą się 7 grudnia oraz 21 grudnia w ramach V Świątecznego Jarmarku Warmińskiego. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma