GN 03/2020 Archiwum

Operacja córki Ewy Błaszczyk bez komplikacji

W szpitalu klinicznym w Olsztynie zakończyły się operacje wszczepienia stymulatora pacjentkom w śpiączce, w tym córce Ewy Błaszczyk, Oli Janczarskiej.

- Wszystko jest w porządku, wszystko jest podłączone, sprawdzone, wszystko dobrze przylega, gdzie powinno, kontrola rentgenowska też to potwierdziła - powiedział po wyjściu z sali operacyjnej prof. Maksymowicz. Operacja trwała około 2,5 godziny. Przez najbliższe dni pacjentka będzie przebywała w Olsztynie, a pierwsze badania kontrolne zostaną przeprowadzone za miesiąc.

Była to pierwsza tego typu operacja przeprowadzona poza Japonią. Przeprowadził ją prof. Isao Morita, który razem ze swoim zespołem przyjechał do Polski na zaproszenie Fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo?”. Drugi zabieg lekarze przeprowadzili 24-letniej Agnieszce z Warszawy, która kilka lat temu zapadła w śpiączkę po tym, jak została potrącona na przejściu dla pieszych.

W środę kolejnym zabiegom zostanie poddanych jeszcze 2 pacjentów. Operacja wszczepienia stymulatora ośrodkowego układu nerwowego daje rewelacyjne efekty - z 200 operacji tego typu po wszczepieniu symulatora świadomość odzyskało 60 proc. pacjentów do 35. roku życia.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • indris
  17.05.2016 22:19

  Cała Polska życzy sukcesu córce Pani Ewy. I to jest naprawdę ponad podziałami

  doceń 0
 • indris
  17.05.2016 22:20
  <p>Cała Polska życzy sukcesu córce Pani Ewy. I to jest <b>naprawdę</b> ponad podziałami</p>
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama