Nowy numer 48/2020 Archiwum

Podchodził do nas z sercem

- Dobry człowiek, fantastyczny wykładowca - mówi o biskupie nominacie ks. Januszu Ostrowskim Patryk Tacik, jeden z jego studentów.

Wczoraj (27 lutego) ks. dr Janusz Ostrowski został mianowany biskupem pomocniczym archidiecezji warmińskiej. Dotychczas pełnił funkcję wiceoficjała Metropolitalnego Sądu Archidiecezji Warmińskiej oraz wykładowcy na Wydziale Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie na kierunku prawa kanonicznego.

To właśnie na studiach ks. Ostrowskiego poznał Patryk Tacik. - Bardzo empatyczny - podchodził do nas, studentów, z sercem, był zawsze miły, spokojny, zawsze doradzał, wsparł dobrym słowem. Dobry człowiek, fantastyczny wykładowca - mówi Patryk.

Podkreśla, że ks. Ostrowski był wymagający, ale zajęcia z nim zawsze przebiegały w miłej atmosferze, były interesujące, pouczające, można było z nich wiele wynieść, gdyż ks. Janusz posiada bardzo rozległą wiedzę. - Kiedy dowiedziałem się o jego nominacji, to na początku delikatny szok: jak to? Ksiądz Janusz biskupem? Także było zaskoczenie, ale też wielka radość - to bardzo dobry człowiek, na pewno będzie również bardzo dobrym biskupem - przekonuje P. Tacik.

Święcenia biskupie ks. Janusz Ostrowski przyjmie 21 kwietnia o godz. 11 w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama