GN 46/2019 Archiwum

Podchodził do nas z sercem

- Dobry człowiek, fantastyczny wykładowca - mówi o biskupie nominacie ks. Januszu Ostrowskim Patryk Tacik, jeden z jego studentów.

Wczoraj (27 lutego) ks. dr Janusz Ostrowski został mianowany biskupem pomocniczym archidiecezji warmińskiej. Dotychczas pełnił funkcję wiceoficjała Metropolitalnego Sądu Archidiecezji Warmińskiej oraz wykładowcy na Wydziale Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie na kierunku prawa kanonicznego.

To właśnie na studiach ks. Ostrowskiego poznał Patryk Tacik. - Bardzo empatyczny - podchodził do nas, studentów, z sercem, był zawsze miły, spokojny, zawsze doradzał, wsparł dobrym słowem. Dobry człowiek, fantastyczny wykładowca - mówi Patryk.

Podkreśla, że ks. Ostrowski był wymagający, ale zajęcia z nim zawsze przebiegały w miłej atmosferze, były interesujące, pouczające, można było z nich wiele wynieść, gdyż ks. Janusz posiada bardzo rozległą wiedzę. - Kiedy dowiedziałem się o jego nominacji, to na początku delikatny szok: jak to? Ksiądz Janusz biskupem? Także było zaskoczenie, ale też wielka radość - to bardzo dobry człowiek, na pewno będzie również bardzo dobrym biskupem - przekonuje P. Tacik.

Święcenia biskupie ks. Janusz Ostrowski przyjmie 21 kwietnia o godz. 11 w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama