Nowy numer 41/2019 Archiwum

Zmarł Janusz Hochleitner

Nagle, w sobotę 4 sierpnia, zmarł dr hab prof. UWM Janusz Hochleitner.

Urodził się w 1966 r. w Pasłęku. Od 1976 r. mieszkał w Elblągu, gdzie ukończył Liceum Ekonomiczne. Studiował historię na Uniwersytecie Gdańskim, gdzie uzyskał tytuł doktora, broniąc w 1994 r. pracę pt. "Kult św. Jana Nepomucena na Warmii".

Od 1996 r. pracował jako adiunkt w Instytucie Historii w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie - obecnie Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. Od 1998 r. był redaktorem naczelnym rocznika Akcji Katolickiej Diecezji Elbląskiej pt. „Akcja”.

Od 2011 roku był związany z Muzeum Zamkowym w Malborku. W bieżącym roku miał pożegnać się z malborską instytucją, termin złożonego wypowiedzenia upływał 31 sierpnia br. Był historykiem, społecznikiem, wykładowcą akademickim.

Jako społecznik związany z ruchem pozarządowym, m.in.: Światło-Życie przy parafii św. Wojciecha w Elblągu, członek Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, Polskiego Towarzystwa Historycznego Oddział Elbląg, Towarzystwa Naukowego im. W. Kętrzyńskiego w Olsztynie, Klubu „Wspólnota Elbląska”, Elbląskiego Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, Stowarzyszenia Elbląski Klub Autorów, w latach 1997-2000 członek Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Elbląskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL