Nowy numer 29/2019 Archiwum

Kiedy biją dzwony

– Tu doświadczamy tego, że niewiele trzeba, by być szczęśliwym człowiekiem. Że nie są potrzebne wygody, ale ludzie pełni miłości, zrozumienia, ludzie pomocni – mówi jedna z pątniczek.

Mieszkańcy Pielgrzymowa wpatrują się w drogę. Pątników jeszcze nie widać, ale już słychać ich głosy: „Zdrowaś, Maryjo”... A wszystko już przygotowane. Kawa i herbata, zgrzewki wody i oczywiście mnóstwo ciast, specjalnie upieczonych na tę okazję. – Gościmy ich od wielu lat. Zawsze po ich przyjściu wchodzimy do naszej kaplicy. To dla nas wzruszająca chwila. Później odprowadzamy ich za wieś, modląc się wspólnie pod drodze – mówi pani Danusia. W oddali widać już pierwsze osoby. Na przedzie niesiony jest krzyż. Modlitwa różańcowa brzmi coraz donioślej, we wsi słychać już każde słowo...

Dostępne jest 16% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL