Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Posłaniec Warmiński

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • Opinie
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Liturgia
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • Archidiecezja
    • PARAFIE
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI

Najnowsze Wydania

  • GN 27/2025
    GN 27/2025 Dokument:(9330207,Ideologie systemowe )
  • GN 26/2025
    GN 26/2025 Dokument:(9321844,Drużyna Augustyna )
  • Mały Gość 7/2025
    Mały Gość 7/2025 Dokument:(9301210,Verso l'alto – zawsze w górę! Im wyżej dotrzemy, tym więcej zobaczymy.)
  • Historia Kościoła (10) 04/2025
    Historia Kościoła (10) 04/2025 Dokument:(9291754,Bóg historii nieoczywistych. Edytorial nowego wydania „Historii Kościoła”)
  • Gość Extra 2/2025 (12)
    Gość Extra 2/2025 (12) Dokument:(9271942,Oczy Serca)
olsztyn.gosc.pl → Wiadomości z archidiecezji warmińskiej → By otworzyli szerzej oczy

By otworzyli szerzej oczy przejdź do galerii

Od zawiązania wspólnoty rozpoczęło się VII Spotkanie Młodych w Rybakach.

 
Do Rybak przyjechało ponad 3 tys. młodych Krzysztof Kozłowski /Foto Gość

Brzeg Jeziora Łańskiego stał się dziś miejscem szczególnej modlitwy. Młodzi z całej archidiecezji przyjechali do Rybak, by wspólnie dziękować Bogu za dary, niosąc w sercach swoje intencje. Organizatorzy liczą, że na spotkanie przyjechało ponad 3 tys. młodych.

- Jestem pierwszy raz na takim spotkaniu. Modlę się za rodzinę, ale też i za swoją naukę. Wiadomo, że czasem jest różnie, a taka modlitwa może pomóc - człowiek jest lepiej zmobilizowany, bardziej systematyczny. I o zdrowie się modlę. Ono jest ważne w każdym wieku - uśmiecha się Klaudia.

Na tegorocznym VII Spotkaniu Młodych w Rybakach uczestnicy szukają odpowiedzi na pytania: "Na czym polega fenomen Jezusa?", "Czy Jego historia jest częścią historii mojego życia?".

- Jest to chyba najważniejsze wydarzenie. To najliczniejsze spotkanie młodzieży w diecezji. Przyjeżdża jej z roku na rok coraz więcej. Chcemy młodym podczas spotkania pokazać przede wszystkim Pana Boga. Rozmawiamy z nimi wcześniej, debatujemy w gronie kapłanów, wszystko po to, aby ten czas spędzony w Rybakach przyniósł owoce, żeby sposób przekazywanych treści był chwytający i trafiający do młodzieży - mówi ks. Kamil Wyszyński.

W tym roku duszpasterze próbują dotknąć tego, czym obecnie to pokolenie żyje. - A żyje portalami społecznościowymi. Pomyśleliśmy, że dobrą akcją będzie próba uświadomienie im, że w ich "my story", w ukazywanych tak często wydarzeniach, które wrzucają wraz z opisem i zdjęciami, że w nich jest również Pan Bóg. On działa, jest obok mnie, chce mi pomagać. A często młodzież tego Boga nie dostrzega. Chcemy pokazać, że w tej mojej szarej rzeczywistości jest Bóg, który przychodzi i chce być w moim życiu - wyjaśnia ks. Kamil.

Bo nie trzeba wyrywać młodych z ich świata, by dostrzegli Boga. On jest w ich świecie. - Niech tylko nieco szerzej otworzą swoje oczy, swoje dusze, a na pewno Go zobaczą - dodaje ks. Radosław. I wyjaśnia, że młodzi boją się, że jeśli zostaną ludźmi wiary, to będą zmuszeni zrezygnować z tego, co jest dla nich ważne, co lubią. A tak nie jest.

W tym roku hasłem spotkania są słowa: "Jezus - my story".

Program spotkania

11.00 - zawiązanie wspólnoty;
11.30 - scenka tematyczna;
11.50 - uwielbienie (adoracja);
12.30 - Boży chat;
13.00 - koncert zespołu Muode Koty;
14.30 - przygotowanie do Mszy św.;
15:00 - Msza św. pod przewodnictwem abp. Józefa Górzyńskiego z rozesłaniem.

Czytaj także:

Jest blisko
Modlitwa i zabawa

Jezus na was czeka

« ‹ 1 › »
VII Spotkanie Młodych w Rybakach

Foto Gość DODANE 22.09.2018

VII Spotkanie Młodych w Rybakach

Brzeg Jeziora Łańskiego stał się dziś miejscem szczególnej modlitwy. Młodzi z całej archidiecezji przyjechali do Rybak, by wspólnie dziękować Bogu za dary, niosąc w sercach swoje intencje. Organizatorzy liczą, że na spotkanie przyjechało ponad 3 tys. młodych.  
oceń artykuł Pobieranie..

Krzysztof Kozłowski

|

GOSC.PL

publikacja 22.09.2018 11:10

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • RYBAKI
  • SPOTKANIE MŁODYCH

Polecane w subskrypcji

  • Systemowa rzeczywistość skrzeczy. Dlaczego dzieci są zabierane rodzicom?
    • Temat "Gościa"
    • Agata Puścikowska
    Systemowa rzeczywistość skrzeczy. Dlaczego dzieci są zabierane rodzicom?
  • Tomasz Elbanowski: Moment odebrania dzieci od rodziców zawsze wiąże się z ogromną tragedią
    • Rozmowa
    • Agata Puścikowska
    Tomasz Elbanowski: Moment odebrania dzieci od rodziców zawsze wiąże się z ogromną tragedią
  • Akcja Rodzina Rodzinie okazała się strzałem w dziesiątkę
    • Kościół
    • Marcin Jakimowicz
    Akcja Rodzina Rodzinie okazała się strzałem w dziesiątkę
  • Polska szkoła złych decyzji. Podsumowanie roku szkolnego 2024/2025 i dokonań minister Barbary Nowackiej
    • Edukacja
    • Agata Puścikowska
    Polska szkoła złych decyzji. Podsumowanie roku szkolnego 2024/2025 i dokonań minister Barbary Nowackiej
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X