Nowy numer 09/2024 Archiwum

Misje na łamach

"Gość Niedzielny" został nagrodzony medalem "Benemerenti in opere evangelizationis" za propagowanie działalności misyjnej. W "Posłańcu Warmińskim" również wiele razy podejmowaliśmy tematykę związaną z misjami.

Uroczystość wręczenia medali "Benemerenti in opere evangelizationis" osobom i instytucjom najbardziej zasłużonym dla misji odbyła się w czwartek w Galerii Porczyńskich w Warszawie.

Wydarzenie zorganizowane w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II (Galeria Porczyńskich) zgromadziło przedstawicieli środowisk misyjnych w Polsce: przede wszystkim samych misjonarzy i misjonarki, osoby odpowiedzialne za formację misyjną w zgromadzeniach zakonnych, diecezjach i parafiach oraz delegację Papieskich Dzieł Misyjnych i Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

"Gość Niedzielny" został nagrodzony w kategorii "informacja medialna". Nasz tygodnik od wielu lat informuje czytelników o najważniejszych wydarzeniach misyjnych, prezentuje pracę misjonarek i misjonarzy oraz uczestniczy w promowaniu działań na rzecz misji.

W warmińskiej edycji "Gościa Niedzielnego" - "Posłańcu Warmińskim" również ukazywało się wiele tekstów dotyczących misji. Stale współpracujemy z werbistami z Pieniężna, często poruszając tematy związane z ich działalnością. Oto niektóre z nich:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy